Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemi, gelişimin çok hızlı olduğu dönemlerdir. Bu dönemlerdeki gelişim ve büyüme hızı; bebeğin bakımı, süt emmesi, doyurulması, uyku düzeni, duygu durumu, süt bırakması, diş çıkarması, yürümesi, konuşması, tuvalet eğitimi, kreşe başlaması, sosyalleşmesi, okula başlaması, ders çalışma alışkanlığı kazanması, cinsel gelişim gibi birçok gelişimsel krizi de beraberinde getirir.Bu krizlerin yaşanması normaldir ve önleyici-bilgilendirici danışmanlık hizmetleriyle oluşturulacak etkin anne-baba tutumlarıyla atlatılması mümkündür.

Anasayfa > Ebeveyn Danışmanlığı

EBEVEYN DANIŞMANLIĞI

Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemi, gelişimin çok hızlı olduğu dönemlerdir. Bu dönemlerdeki gelişim ve büyüme hızı; bebeğin bakımı, süt emmesi, doyurulması, uyku düzeni, duygu durumu, süt bırakması, diş çıkarması, yürümesi, konuşması, tuvalet eğitimi, kreşe başlaması, sosyalleşmesi, okula başlaması, ders çalışma alışkanlığı kazanması, cinsel gelişim gibi birçok gelişimsel krizi de beraberinde getirir.

Bu krizlerin yaşanması normaldir ve önleyici-bilgilendirici danışmanlık hizmetleriyle oluşturulacak etkin anne-baba tutumlarıyla atlatılması mümkündür.

Ebeveyn Danışmanlığı, hamilelik, bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde çocuklarınızı sağlıklı bir biçimde yetiştirmenize yardımcı olan, çocuğun karşılanması gereken ihtiyaçları, çocuğun gelişim özellikleri, hangi davranışın normal hangi davranışın normal dışı olduğunu ayırt etme, çocuğun yaşına uygun gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediğini tespit etme ve sosyal-duygusal gelişimi yerinde olan çocuklar yetiştirmek için sağlıklı, işlevsel ebeveynlik becerileri konularında verilen danışmanlık hizmetidir.

Etkili ebeveyn tutumlarının neler olduğu, Çocuğunuzla nasıl ilişki kurmanız gerektiği, Çocuklarınızın zor sorularına nasıl cevap vermeniz gerektiği, Hangi durumlarda çocuğunuza nasıl yaklaşmanız gerektiği, Kardeş ilişkilerini nasıl yönetmeniz gerektiği, Çocuklarınızı yeni kardeşe nasıl hazırlamanız gerektiği, Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için nasıl destek olabileceğiniz, Hangi yaşta hangi oyunlar ve oyuncaklar seçmeniz gerektiği, Çocuklarınızın kendine güven, girişimcilik, sorumluluk sahibi olabilme gibi özelliklere sahip olabilmesi için size düşen görevlerin neler olduğu…

Ankara Psikoterapi Merkezinde uzman ekibimizden alacağınız danışmanlık hizmeti bu ve benzeri tüm konularda yeterli bilgi ve beceriyi geliştirmenizi sağlayacaktır.