Anasayfa > Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Ankara Psikoterapi Merkezi 2017 yılında Klinik Psikolog Cenk Adıgüzel tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana psikoloji biliminin esaslarına uygun olarak psikoterapi hizmetleri verilmekte ve aynı zamanda ruh sağlığı profesyonellerine yönelik olarak psikoloji ve psikoterapi bağlamında mesleki eğitimler sunulmaktadır.

Merkezimizde, Çocuk ve Ergenlerle Psikoterapi, Yetişkinlerle Psikoterapi, Çift ve Aile Terapisi, Cinsel Terapi ve Gelişim Odaklı Ebeveyn Danışmanlığı hizmetleri sağlanmaktadır.

Ankara Psikoterapi Merkezi’nde danışanlarımız ile yapılan kapsamlı ilk görüşmenin ardından, oluşturulan amaçlar doğrultusunda, bilimsel temeller üzerinde kanıta dayalı psikoterapötik müdahale biçimleri esas alınmaktadır.
Belirlenen tedavi programı, danışanın ihtiyacına göre ve psikolojik zorluğun kendine özgü özellikleri dikkate alınarak gerekli görüldüğünde uygulanan çeşitli kişilik testleri, zeka, gelişim ve kognitif fonksiyon testleri (dikkat, bellek, algı) ile desteklenmektedir. Merkezimiz de Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Metakognitif Terapi, EMDR ekolleri, bu konuda eğitimli uzmanlarımız tarafından sunulmaktadır.
Ankara Psikoterapi Merkezi’nde, akademi ile uygulama arasında güçlü bir köprü oluşturma ve meslektaşlarımızın gelişimine katkı sağlanmak amacı ile bilimsel temellere dayanan mesleki eğitim, seminer ve sempozyum organizasyonları planlamak adına Ankara Psikoterapi Akademisi birimi oluşturulmuştur. Bu doğrultuda Ankara Psikoterapi Akademisi  bünyesinde, ruh sağlığı profesyonellerine yönelik olarak; Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Psikoterapileri, Oyun Terapileri ve çeşitli psikoterapi yaklaşımlarının eğitimleri organize edilmektedir.

Verilen tüm bu hizmetler bilim ve etik kurallar dahilinde, özenli bir çerçevede sağlanmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz…