Anasayfa > Ekibimiz

EKİBİMİZ

Cenk Adıgüzel
Uzm. Klinik Psikolog

CENK ADIGÜZEL

Kurucumuz Uzm. Klinik Psikolog Cenk Adıgüzel  2009 yılında Abant İzzet Baysal üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun olup farklı psikolojik danışma ve aile danışma merkezinde psikolojik danışman/ psikoterapist olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında Ankara Psikoterapi Merkezi’ni kurmuştur.

Aile terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerinin ardından 2015 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde ‘’Aile Danışmanlığı’’ yüksek lisans programını sonrasında da 2017 yılında İEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘’Klinik Psikoloji’’ yüksek lisans programını tamamlamıştır.

10 yıllı aşkın meslek hayatında alanının öncü isimlerinin birçok psikoterapi programını (Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Metakognitif Terapi, Hipnoterapi) tamamlamış ve EABCT (Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği) akretide psikoterapist ünvanı almıştır.

Çocuk ve Ergen Psikoterapileri, Aile Terapileri, Psikopatoloji ve Psikolojik Danışma Yaklaşımları alanlarında çeşitli kurum ve vakıf üniversitelerinde ders ve eğitimler vermiş, son olarak 2016-2021 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde misafir öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Ankara Psikoterapi Akademisi’nde halen Aile Terapileri, Çocuk ve Ergen Psikoterapileri programlarında eğitmenlik yapmaktadır.

2016 yılında yayımlanan ve editörlüğünde Prof. Dr. Gülen Baran’ın yaptığı Aile Yaşam Dinamiği kitabının ‘‘Aile Danışmanlığı’’ bölüm yazarlığını Prof. Dr. Veli Duyan ile birlikte üstlenmiştir.