Cinsellik çift ilişkisinin en önemli dinamiklerinden biridir. Fizyolojik, psikolojik ve sosyal koşullar bireylerin davranışını etkilediği gibi cinsel yaşamlarında de etkilemektedir ve bu koşullardaki olumsuzluklar ya da yanlış öğrenmelerimiz sağlıklı cinsel ilişki sürecini bozabilmektedir.

Anasayfa > Cinsel Terapi

CİNSEL TERAPİ

Cinsellik çift ilişkisinin en önemli dinamiklerinden biridir.

Fizyolojik, psikolojik ve sosyal koşullar bireylerin davranışını etkilediği gibi cinsel yaşamlarında de etkilemektedir ve bu koşullardaki olumsuzluklar ya da yanlış öğrenmelerimiz sağlıklı cinsel ilişki sürecini bozabilmektedir.

Cinsel terapi bu konuda özel eğitim almış terapistlerin cinsel işlev problemi olan çiftlerle sürdürdüğü profesyonel bir psikolojik yardım hizmetidir. Cinsel işlev bozukluklarının toplumda görülme sıklığı hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça yüksektir ve bu problemlerin eğitim ya da sosyo-kültürel süreçlerle ilişkili olmadığı bilimsel olarak saptanmıştır.

Yaşanan cinsel problemlere rağmen bireylerin ya da çiftlerin bu konuda destek alma konusundaki çekinceleri çiftler arasında diğer sorunların da oluşmasına sebep olmaktadır.

 

Ankara Psikoterapi Merkezinde cinsel terapi hizmetleri bu alanda spesifik eğitimlerden geçmiş ve zengin deneyimlere sahip uzmanlarca yürütülmekte ve bireylere ya da çiftlere en uygun olduğu konusunda fikir birliği sağlanan metotlar kullanılmaktadır.