Kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki konularda kişilerin amaçlarını belirleme, karar verme, var olan problemlerini çözme amacıyla, kişilik haklarına saygılı, güven ve gizliliğe önem veren; eğitimli terapistlerin danışanlarıyla belirli periyotlarda görüşmeler yapması yoluyla gerçekleştirilen, profesyonel bir psikolojik yardım hizmetidir.

Anasayfa > Bireysel Danışmanlık

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki konularda kişilerin amaçlarını belirleme, karar verme, var olan problemlerini çözme amacıyla, kişilik haklarına saygılı, güven ve gizliliğe önem veren; eğitimli terapistlerin danışanlarıyla belirli periyotlarda görüşmeler yapması yoluyla gerçekleştirilen, profesyonel bir psikolojik yardım hizmetidir. 

Zaman zaman karşılaşılan zorlu yaşam örüntülerinin bireylerin duygu, düşünce ve davranışları üzerinde olumsuz etkileri olabilmekte, bireylerin günlük yaşam işlevlerini sekteye uğratabilmekte ve kimi zaman da kendisini psikiyatrik problemlerle gösterebilmektedir.

Ankara Psikoterapi Merkezi uzman terapist ekibi bu ve benzeri süreçleri yaşayan danışanlarına güncel ve kişiye özgü danışmanlık teknikleriyle üretken, verimli ve mutlu bir yaşama giden yolda rehberlik etmektedir.